IOBO.pl – Darmowe ogłoszenia Brak kategorii Czy warto w tym roku wziąć samochód w leasing?

Czy warto w tym roku wziąć samochód w leasing?


leasingi samochodów Płock

Wiele osób o samochodzie w leasingu słyszało tylko w filmach. Na czym w rzeczywistości polegają leasingi samochodów Płock? Czy w tym roku warto korzystać z tej opcji? Jakie są jej wady i zalety? Na te pytania odpowiemy w artykule. Zapraszamy do lektury.  

Wypożyczenie

Choć milej jest mieć coś na własność, to zdarza się, że wypożyczenie czegoś jest bardziej opłacalne. Leasing to właśnie swego rodzaju wypożyczenie samochodu, z którego korzysta połowa średniej wielkości działających przedsiębiorstw w Polsce. Dlaczego aż tyle? Z powodu wielu zalet, jakie odkrywa przed przedsiębiorcami leasing samochodowy, będący formą zbliżoną do wynajmu lub dzierżawy. Powiedzmy więcej na temat samego leasingu – Czym jest? Można powiedzieć, że jest to umowa cywilnoprawna podpisywana przez finansującego, czyli leasingodawcę, a także leasingobiorcę. Umożliwia ona użytkowanie samochodu bez konieczności jego nabycia, za określoną sumę pieniężną płaconą w ratach, przez określony czas.

Kiedy czas leasingu się skończy samochód może pozostać własnością leasingodawcy, ale przedsiębiorca ma również możliwość jego wykupu. Jest to bardzo dobra okazja do nabycia samochodu po koszcie znacznie niższym niż jego wartość rynkowa. Co więcej klient zna historię użytkowania danego auta, dzięki czemu kupuję pewny i sprawdzony pojazd i to z pełną dokumentacją techniczną.

leasingi samochodów Łowicz

Zalety Leasingu

Jakie zalety możemy wymienić?

  • Duży wybór aut – zarówno nowych, jak i używanych.
  • Ubezpieczenie płaci leasingodawca.
  • Procedury są proste – prostsze niż przy udzielaniu kredytu.
  • Ilość aut, które jeden leasingodawca może wziąć jest wystarczająca na niezłą flotę.

Leasingi samochodów Łowicz cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród nieco bogatszej warstw społecznej. Ale ta forma finansowania ma także swoje minusy.  

Leasingi samochodów Płock mają swoje wady

Ponieważ samochód w leasingu nie jest własnością leasingobiorcy to firma leasingowa ma prawo narzucić użytkującym pojazd z jakich serwisów ma korzystać. Możliwe, że do wyboru będą jedynie serwisy autoryzowane, co oznacza wysokie ceny – oczywiście na koszt „wypożyczającego” auto. Podobnie z ubezpieczeniem. Warto ubezpieczyć samochód w leasingu ale i tu może być odgórnie narzucona lista firm ubezpieczeniowych.