IOBO.pl – Darmowe ogłoszenia Brak kategorii Domki na zgłoszenie coraz popularniejsze na rynku!

Domki na zgłoszenie coraz popularniejsze na rynku!


Domki bez pozwolenia na budowę

Coraz bardziej popularny robi się pomysł, aby płacić za projekty domów, które później dostarczane są gotowe i w pełni sprawne. Domki na zgłoszenie stają się coraz popularniejsze. Co wpływa na ten fakt? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Domki bez pozwolenia na budowę

Małe domy bez zbędnych formalności. Z powodu pandemii zainteresowanie Polaków małymi domami wzrosło. Aby móc wybudować domki bez pozwolenia trzeba spełnić dodatkowe warunki, które są określone w przepisach prawa budowlanego. Powierzchnia zabudowy obiektu nie może przekroczyć 35 metrów kwadratowych, a liczba domków na działce nie może być większa niż 1 domek na każde 500 metrów kwadratowych. Domki te budowane są w technologii szkieletowej. Budowa w taki sposób jest szybka i prosta. Oprócz tego można zamówić projekt, a dom przyjedzie gotowy. Jest to niezwykle ciekawy i oryginalny pomysł.

Domy modułowe całoroczne

Domki na zgłoszenie powstają, z gotowych prefabrykatów przestrzennych, które wcześniej zostały przygotowane. Konstrukcja tego typu obiektu pozwala na szybkie połączenie ze sobą nawet kilkudziesięciu modułów. Połączenia mogą być także pionowe, tworząc w ten sposób wielopiętrowe obiekty budowlane. Dom taki można postawić w niewiele ponad miesiąc. Niestety, domy z segmentów traktowane są jak każde inne budynki i podlegają pewnym zapisom prawa. Nie można takiego domu postawić bez zezwolenia, gdzie się tylko chce.

Domki na zgłoszenie

Uzyskanie pozwolenia na budowę

Jeśli ktoś posiada już działkę, musi zgromadzić niezbędne dokumenty i pozwolenia. Cały proces należy rozpocząć od wizyty w odpowiednim Wydziale Architektury Urzędu Miasta lub Gminy. Tam otrzymane zostaną informację o tym czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli tak jest to należy złożyć wniosek o wypis z planu zagospodarowania. Jeżeli nie trzeba będzie wydać wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Dalej to już kwestia rozmów i podpisywania dokumentów. Gdy wszystko to zostanie spełnione budowa będzie mogła się rozpocząć.

Postawienie domu to często proces długotrwały i skomplikowany. Oprócz samej budowy, potrzeba również niezbędnych dokumentów.