IOBO.pl – Darmowe ogłoszenia Brak kategorii Gazownia Warszawa – Regularnie kontroluj instalację gazową

Gazownia Warszawa – Regularnie kontroluj instalację gazową


gazownia Warszawa

Poprawnie działająca instalacja gazowa to podstawa. Dlaczego? Gdy myślimy o gazie, przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze bezpieczeństwo. Jego wyciek to ogromne zagrożenie zarówno dla domowników, jak i środowiska. W tym artykule powiemy miedzy innymi o tym, jak często powinny odbywać się inspekcje gazu.

Gazownia Warszawa – Jak często powinny odbywać się kontrole?

Każda gazownia Warszawa wie, jak przykre w skutkach mogą okazać się zaniedbane instalacje gazowe. Gazownicy regularnie dostają zgłoszenia awarii. Czasem usterki są niewielkie, jednak nierzadko zostają usunięte o włos od tragedii. Ulatniający się gaz może spowodować wiele szkód. Mówimy o wybuchu, pożarze a konsekwencji często śmierci wielu osób. Samo jego wdychanie jest bardzo szkodliwe. Wyciek gazu jest niebezpieczny nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska. Oprócz tego, taki ubytek wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego, jeśli zależy Ci na zdrowiu i życiu Twoim a także twoich najbliższych, powinieneś regularnie poddawać swoją instalację gazową kontroli. Jak często zaleca się dokonywanie inspekcji instalacji gazowej?

  • kiedy do użytku ma być oddany nowy budynek bądź mieszkanie,
  • po remoncie lub mniejszych i większych pracach renowacyjnych,
  • w momencie zgłoszenia awarii,
  • kiedy instalacja została odłączona na minimum 6 miesięcy.

Oprócz tego konieczne są kontrole w ramach prewencyjnych, które przeprowadza się raz w roku, a przypadku większych budynków dwa razy – w maju i listopadzie. Jak przebiega inspekcja instalacji gazowej?

gazownik Warszawa Praga Południe

Gazownik Warszawa Praga Południe – Etapy inspekcji instalacji gazowej

Pełna kontrola i inspekcja gazowa składa się z następujących etapów:

  • sprawdzenie szczelności tzw. aparatów gazowych wszystkich urządzeń na gaz,
  • weryfikacja stanu technicznego przyłączy, podłączenia armatury, połączenia przewodów,
  • sporządzenie protokołu z kontroli.

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego jeśli mija Ci termin takiej inspekcji, nie zwlekaj. Profesjonalny gazownik Warszawa Praga Południe może upewnić Cię, że wszystko jest w porządku lub uratować przed tragedią.