IOBO.pl – Darmowe ogłoszenia Brak kategorii Hurtownia pilników do paznokci – Czy marka ma znaczenie?  

Hurtownia pilników do paznokci – Czy marka ma znaczenie?  


hurtownia pilników do paznokci

Każda hurtownia pilników do paznokci może mieć nieco inny asortyment. Czy marka pilniczka ma znaczenie? Jaka jest różnica między nimi? Które pilniczki najlepiej zamawiać do salonu kosmetycznego? O tym w poniższym artykule.  

Hurtownia pilników do paznokci – Czy marka się liczy?

Pilniki różnią się od siebie wieloma rzeczami. Może chodzić o kształt, ziarnistość, materiał wykonania wytrzymałość a także – i to bardzo ważne – jakość wykonania. To już kwestia marki. Jest wiele firm produkujących pilniki do paznokci. Ale nie każda marka jest równie dobra. Dlatego odpowiedź postawiona w tytule jest jednoznaczna: Tak, marka ma znaczenie. Pilniki do paznokci, ze względu na różne wartości, nadają się do różnych celów. Każdy pilnik ma na sobie lub opakowaniu numerację. Co ona oznacza? Gradację, czyli moc ścierną pilnika. Co ważne, im wyższy numer, tym delikatniejszy pilnik. Logika podpowiada nam odwrotnie, dlatego trzeba o tym pamiętać. Do czego jaka gradacja?

 Ostre pilniki do paznokci

Najpopularniejsze gradacje to: 100, 150, 180 i 240. Te gruboziarniste (o gradacji 100) to ostre pilniki do paznokci, których używa się do skracania oraz kształtowania utwardzanych i przedłużanych paznokci. Natomiast te miękkie – drobnoziarniste o gradacji 240 są na tyle delikatne, że nadają się do kruchych, naturalnych paznokci. Jak jeszcze dzielą się pilniki oprócz gradacji?

ostre pilniki do paznokci

Inny materiał, inna wytrzymałość

Pilniki do paznokci produkuje się z różnych materiałów. Poniżej najpopularniejsze możliwości pilników:

  • papierowe – To najlepszy pilnik do żelu, płytki naturalnej, pilnik do akrylu i tak dalej. Ogromnym plusem pilników papierowych jest duży wybór ziarnistości;
  • szklane – Pilnik szklany jest łagodny i precyzyjny – dzięki temu nie niszczy płytki;
  • z piaskowca – delikatne, pomocne przy usuwaniu skórek;
  • krzemowe;
  • metalowe – krążą wokół nich bardzo podzielone opinie. Niektórzy twierdzą, że przyczyniają się one do rozwarstwiania płytki paznokcia.

Najczęściej wybieranymi są papierowe pilniki do paznokci. Nie są tak wytrzymałe, jak te szklane, ale ich cena jest zadowalająca, jakość również. Co ważne jest szeroki wybór ziarnistości.