IOBO.pl – Darmowe ogłoszenia Brak kategorii Masaż dłoni i stóp – Jak bardzo są przydatne?  

Masaż dłoni i stóp – Jak bardzo są przydatne?  


masaż Inowrocław

Choć wydawałoby się, że masaż dłoni i stóp nie może dać równie dużo, co masaż Inowrocław pleców to jest to błędne myślenie. Zarówno dłonie, jak i stopy regularnie masowane mogą przynieść wiele korzyści – dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Ile kosztuje taki masaż? Gdzie można go wykonać? Więcej informacji i odpowiedzi na te pytania w artykule.

O masażu ogólnie

Masaż to – mówiąc fachowo – zabieg fizjoterapeutyczny, w którego trakcie tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu. Jednak, samo naciskanie w odpowiednich miejscach nie wystarczy. Aby masaż Inowrocław przyniósł oczekiwane rezultaty musi być przeprowadzony w odpowiednim tempie i z właściwą siłą. Rezultaty różnią się w zależności od rodzaju przeprowadzanego masażu. Wyróżniamy:

  • Masaże relaksacyjne – Tu na pewno nada się masaż klasyczny, który ma na celu wywołanie u osoby masowanej dobrego samopoczucia. Jest kilkanaście technik tego masażu, a we wszystkich przeprowadzane są kolejno: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciskanie, oklepywanie i wałkowanie;
  • Przeciwobrzękowe – Celem tego masażu jest zmniejszenie objawów chorób i urazów, zwłaszcza narządów ruchu, przykurczy mięśniowych, problemów ze stawami i mięśniami;
  • Pobudzające – jest to odmiana masażu klasycznego, mająca odwrotny cel – zamiast rozluźnić, pobudza, pomaga w odżywieniu tkanek oraz zwiększa napięcie mięśni.
peeling Inowrocław

Jakie części ciała najbardziej warto masować?  

Tak naprawdę nie ma konkretnej odpowiedzi. Najlepiej masować te części ciała, które u danej osoby są najbardziej obciążone. Znaczenie ma także efekt, jaki chcemy osiągnąć, czyli to, jaki rodzaj masażu wprowadzić. zależy chcesz się zrelaksować, a żadna część ciała nie boli cię w szczególny sposób to masażysta prawdopodobnie zacznie od twarzy. W salonach spa masaż ten często uzupełnia peeling Inowrocław. Wtedy nie tylko się relaksujesz, ale tez dbasz o świeżość skóry i ładną cerę. Większość osób marzy o masażu pleców. Co nam on daje? Rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie, polepsza przepływ limfatyczny, redukuje tkankę tłuszczową, odpręża, likwiduje napięcie mięśniowe, a z drugiej strony wzmacnia tkankę mięśniową. Kobiety kochają masaż Inowrocław stóp. Dlaczego? Ponieważ wielogodzinne chodzenie w butach na obcasie bardzo obciąża stopy. Masowanie przynosi im ulgę i wpływa na relaks całego ciała. Ciekawą opcją jest także masaż dłoni. Wykonujemy go w celach rozluźniających i relaksacyjnych. Ma on też zastosowanie w celach neurologicznych. Ponad 100-letnia japońska technika masażu dłoni pomaga walczyć z negatywnymi emocjami: stresem, złością, niepokojem, smutkiem.