IOBO.pl – Darmowe ogłoszenia Brak kategorii Domy opieki Bydgoszcz, Toruń to praca przede wszystkim ciężka

Domy opieki Bydgoszcz, Toruń to praca przede wszystkim ciężka


Dom opieki Toruń

Czy praca za dnia jest lżejsza? To zależy, jak na to spojrzeć. Na pewno jest wtedy więcej personelu  Zmiana zaczyna się rano i kończy wieczorem. Praca za dnia oznacza wymagającą pracę fizyczną. Personel myje pacjentów, przebiera, robi pełną toaletę tych nieporuszających się, karmi, dogląda na każdym kroku, kiedy potrzeba, jadzie z kimś do lekarza. Tak wygląda cały dzień.

Praca na dwie zmiany

Zmiana nocna wymaga innego podejścia. Obowiązuje tu cisza nocna, jak w szpitalu, i inny niż w ciągu dnia tryb pracy, ale mieszkańcy domów opieki Bydgoszcz, Toruń bardzo często nie potrzebują dużo snu i na przykład już o północy stają się aktywni. Poza tym nocy personel stanowi co najwyżej pięć osób. Przypada ich na około setki pacjentów w pawilonie. Na każdej nocnej zmianie musi znaleźć się pielęgniarka, pokojowa i opiekun medyczny.

Problematyka szpitali…

Karetka przyjeżdża wtedy, gdy wymaga tego sytuacja. Domy opieki posiadają własnego kierowcę i samochód, który dostarcza pacjenta na pogotowie, jeśli ten źle się poczuje Jeśli pacjent jest w stanie się poruszać, ktoś z personelu jedzie jako jego opiekun. Co prawda, to trudne. Personel nie może mieć dostępu do kartoteki osoby starszej. Z tego powodu często wynikają komplikacje zarówno dla lekarzy jak i dla opiekunów osoby starszej.

Dom opieki Bydgoszcz

Mieszkańcy domów opieki nie zawsze przyjemnie się do Ciebie uśmiechają…

Poza ogromnym obciążeniem fizycznym wynikającym z wykonywanych obowiązków, problemem dla wielu pracowników jest także duża presja, z którą wiąże się stres, narażenie na agresję ze strony pracowników oraz codzienne towarzyszenie w bardzo trudnych chwilach życia bez pełnej samodzielności i sprawności. Domy opieki Bydgoszcz, Toruń to miejsca, do którego najczęściej trafiają osoby samotne, niepełnosprawne, uzależnione od substancji psychoaktywnych – takie, którym nikt inny nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej opieki. W obliczu strachu, samotności i braku samodzielności reakcje ludzi bywają nieprzewidywalne. Częścią tej pracy jest więc ciągłe zmaganie się z ludzkimi dramatami.

Personel powinien wyróżniać się zatem dużą odpornością psychiczną wynikającą z placówki, w której pracuje. Zarobki w domach opieki Bydgoszcz, Toruń nie są wysokie, a praca męcząca psychicznie, jak i fizycznie. To pewne, że nie jest to praca dla każdego.